Narozen v roce 1965 na Slovácku na jižní Moravě. Dětství prožil ve Veselí nad Moravou. Od studií na střední škole zůstává v Brně, kde pracuje a žije se svou rodinou. Je otcem čtyř dětí, dědečkem čtyř vnuků a jedné vnučky.

Fotografii se začal věnovat již na základní škole. Sám se učil černobílému procesu vyvolávání fotografií. Přes volnou tvorbu se dostal  k reklamní, užité a reportážní fotografii. 

Koncem 80. let pracoval jako skladový dělník, později jako hlídač a topič. Ve svém ateliéru se převážně věnoval černobílé aranžované fotografii. Ve spolupráci s malířem Jiřím Grbavčicem vzniká větší cyklus kolorovaných fotografií. Od roku 1992 pracoval jako osvětlovač v Janáčkově divadle, (s dvouletou pauzou v reklamní agentuře) až do roku 2009. Od toho roku pracuje až dosud v reklamní společnosti, a to v oblasti produkce. V 90. letech fotografoval převážně v oblasti zakázkové práce.

S příchodem digitální fotografie ve své volné tvorbě věnuje spojení fotografie a textu. Od roku 2002 pravidelně veřejně vystavuje, a to především ve svém projektu Cesty Světla, ve kterém jde o spojení fotografií s texty Bible.

Některé ze zajímavých a posledních výstav:

2005 - výstava  „Modlitba... poděkování Janu Skácelovi”

2007 -   „Vyšel jsem z ráje” s malířem Pavlem Čechem

2010 - v rámci výtvarné skupiny MAZEC  ( P.Čech, J.Grbavčic, V.Hnátek, P.Modlitba, V.Tučapský ) výstava  „Zápas s nebem”

2011 - velikonoční výstava s fotografem Ondřejem Valentou ve Velké Bíteši, na kterou navázala výstava „Jeho království” v rámci doprovodného programu Noci kostelů v kostele Sv. Michala v Brně

2012 - výstava v galerii Světlo v knihkupectví Naděje na Kounicově ulici v Brně   „Je dobře, že jsi” 

2013 -  „Cesty Světla"  v brněnské Galerii Žlutý kopec Masarykova onkologického ústavu

2014 - společná výstava skupiny MAZEC v Postřelmově a samostatná výstava v dubnu a květnu v Knihovně J.Mahena v Brně, v září jako součást Biblického festivalu výstava s malířkou Marií Plotěnou ve Znojmě. 

V tomto roce vychází i CD Jiřího Pavlici a Hradišťanu Vteřiny křehké doprovázené fotografiemi

2016 - v dubnu výstava v Adamově (galerie Adamov) a v prosinci advetní výstava v zámecké galerii v Uherském Ostrohu (fotogalerie Uherský Ostroh 2016)

2017 - výstava kolekce třiceti tématických plakátů moravských, českých a slovenských autorů u přiležitosti jubilea společnosti TRINITAS v lednu 2017 ve Zlíně - TRINITAS 30, pak byla výstava instalována v Olomouci. A  společná výstava "Na kopci" výtvarné skupiny MAZEC v Lomnici - viz. galerie Mazec 2017. 

2018 - společná výstava skupiny Mazec ve Vyškově

Vystavuje a publikuje také i v oblasti reportážní a tématické fotografie. Především to byly projekty Sdružení pěstounských rodin: „Dům na půli cesty”  a kampaně „Hledáme tě, mámo, táto”  nebo „Jsme různí, ale máme stejná přání”V roce 2010 a 2011 proběhla putovní výstava „Překročit práh srdce”  o životě pěstounských rodin nebo výstava „Ze života domu na půli cesty” (např. 2012 na Přírodovědné fakultě MU v Brně). V roce 2015 výstava 20 let Sdružení pěstounských rodin v brněnské Vaňkovce.

Fotografoval také některé akce a projekty brněnského Centra pro rodinu a sociální péči, např. 2007 - výstava „Poutě rodin”

Ukázky užité fotografie ve fotogalerii - publikační.