Narozen v roce 1965 na Slovácku na jižní Moravě. Dětství prožil ve Veselí nad Moravou. Od studií na střední škole zůstává v Brně, kde pracuje a žije se svou rodinou. Je otcem čtyř dětí, dědečkem čtyř vnuků.

Fotografii se začal věnovat již na základní škole. Sám se učil černobílému procesu vyvolávání fotografií. Přes volnou tvorbu se dostal  k reklamní, užité a reportážní fotografii. 

Koncem 80. let pracoval jako skladový dělník, později jako hlídač a topič. Ve svém ateliéru se převážně věnoval černobílé aranžované fotografii. Ve spolupráci s malířem Jiřím Grbavčicem vzniká větší cyklus kolorovaných fotografií. Od roku 1992 pracoval jako osvětlovač v Janáčkově divadle, (s dvouletou pauzou v reklamní agentuře) až do roku 2009. Od toho roku pracuje až dosud v reklamní společnosti, a to v oblasti produkce. V 90. letech fotografoval převážně v oblasti zakázkové práce.

S příchodem digitální fotografie ve své volné tvorbě věnuje spojení fotografie a textu. Od roku 2002 pravidelně veřejně vystavuje, a to především ve svém projektu Cesty Světla, ve kterém jde o spojení fotografií s texty Bible.

Některé ze zajímavých a posledních výstav:

2005 - výstava  „Modlitba... poděkování Janu Skácelovi”

2007 -   „Vyšel jsem z ráje” s malířem Pavlem Čechem

2010 - v rámci výtvarné skupiny MAZEC  ( P.Čech, J.Grbavčic, V.Hnátek, P.Modlitba, V.Tučapský ) výstava  „Zápas s nebem”

2011 - velikonoční výstava s fotografem Ondřejem Valentou ve Velké Bíteši, na kterou navázala výstava „Jeho království” v rámci doprovodného programu Noci kostelů v kostele Sv. Michala v Brně

2012 - výstava v galerii Světlo v knihkupectví Naděje na Kounicově ulici v Brně   „Je dobře, že jsi” 

2013 -  „Cesty Světla"  v brněnské Galerii Žlutý kopec Masarykova onkologického ústavu

2014 - společná výstava skupiny MAZEC v Postřelmově a samostatná výstava v dubnu a květnu v Knihovně J.Mahena v Brně, v září jako součást Biblického festivalu výstava s malířkou Marií Plotěnou ve Znojmě. 

V tomto roce vychází i CD Jiřího Pavlici a Hradišťanu Vteřiny křehké doprovázené fotografiemi

2016 - v dubnu výstava v Adamově (galerie Adamov) a v prosinci advetní výstava v zámecké galerii v Uherském Ostrohu (fotogalerie Uherský Ostroh 2016)

2017 - výstava kolekce třiceti tématických plakátů moravských, českých a slovenských autorů u přiležitosti jubilea společnosti TRINITAS v lednu 2017 ve Zlíně - TRINITAS 30, pak byla výstava instalována v Olomouci. A také společná výstava "Na kopci" výtvarné skupiny MAZEC v Lomnici - viz. galerie Mazec 2017. 

Vystavuje a publikuje také i v oblasti reportážní a tématické fotografie. Především to byly projekty Sdružení pěstounských rodin: „Dům na půli cesty”  a kampaně „Hledáme tě, mámo, táto”  nebo „Jsme různí, ale máme stejná přání”V roce 2010 a 2011 proběhla putovní výstava „Překročit práh srdce”  o životě pěstounských rodin nebo výstava „Ze života domu na půli cesty” (např. 2012 na Přírodovědné fakultě MU v Brně). V roce 2015 výstava 20 let Sdružení pěstounských rodin v brněnské Vaňkovce.

Fotografoval také některé akce a projekty brněnského Centra pro rodinu a sociální péči, např. 2007 - výstava „Poutě rodin”

Ukázky užité fotografie ve fotogalerii - publikační.